Więcej o projekcie „Aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych”

„Aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych”..

Projekt ma na celu niesienie w tym zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Jego cel to pomaganie osobom dotkniętych niepełnosprawnością, które potrzebują wsparcia, pomocy, doradztwa, edukacji (nauka obsługi sprzętu i oprogramowania) czy wyposażenie w konkretne narzędzia (komputer, telefon, modem, .. i inne), które umożliwią im powrót do różnych przestrzeni życia społecznego jak: praca zawodowa, realizacja zainteresowań, pasji i hobby, rozwijanie umiejętności, nauka języków, poznawanie innych ludzi, uprawianie sportów i aktywność fizyczna.

Kolejnym celem jest znalezienie osób, które chcą i mogą udzielić pomocy i zaangażować się w przeciwdziałanie wykluczeniu ludzi niepełnosprawnych.

W Polsce osoby dotknięte ograniczeniami sprawności bardzo często żyją w ogromnej samotności, w izolacji i w ubóstwie.

Koszty związane z leczeniem i rehabilitacją często pochłaniają większość środków jakie uzyskują lub też nawet nie wystarczają w pełni na opiekę i leczenie, a co dopiero na zaspokajanie pozostałych potrzeb nie tylko fizycznych, ale także psychicznych, społecznych, duchowych czy emocjonalnych.

Niestety ludzie dotknięci niepełnosprawnością wielokrotnie borykają się z problemem nieuzasadnionego dystansu, izolacji czy wręcz alienacji i niechęci ze strony innych osób i z tego powodu doświadczają ogromnej samotności oraz nieuzasadnionego wykluczenia społecznego, wykluczenia osobistego i wykluczenia zawodowego.

Taka sytuacja sprawia, że brakuje im nie tylko pomocy i wsparcia związanego z ich ograniczeniami, ale także nawet zwykłego towarzystwa innych ludzi, akceptacji i poczucia przynależności do grupy, czyli zaspokojenia potrzeb, które można zaspokoić przy udziale społeczności.

Problem niepełnosprawności dotyka osoby w różnym wieku począwszy od nawet bardzo małych dzieci, przez młodzież i ludzi w średnim wieku oraz osób starszych. Niepełnosprawność dla każdej z tych grup jest bardzo dużym problemem i dlatego ten projekt chce wychodzić im naprzeciw i realizować pomoc i wsparcie dla tych osób.

Obecnie organizujemy pomoc dla osób niepełnosprawnych, która umożliwi im powrót życia społecznego, osobistego i znalezienie w nim przestrzeni na wykorzystywanie swoich umiejętności, pasji, talentów, a także pracę zawodową i uczestnictwo w przestrzeni publicznej.

W ramach pomocy osoba niepełnosprawna może otrzymać bezpłatnie stronę internetową www lub sklep internetowy oraz bezpłatne wsparcie techniczne w obsłudze, bezpłatny serwer, bezpłatnie subdomenę lub domenę, ewentualnie bezpłatną pomoc techniczną, bezpłatnie pomoc marketingową, bezpłatnie pomoc reklamową, sprzęt komputerowy (nowy lub używany), modem (nowy lub używany), łącze internetowe (opłacone przez operatora lub bezpłatne).

Inną formą wsparcia może być pomoc rzeczowa jak np. przekazanie: sprzętu RTV/AGD, wyposażenia domowego, pomoc poprzez usługi jak: protetyka, usługi remontowe, bezpłatny kurs językowy, doradztwo zawodowe czy pomoc w załatwianiu spraw urzędowych.

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną potrzebującą pomocy albo chcesz taką pomoc zaoferować i przyłączyć się do akcji to prosimy o informacje.

Prosimy przesłać maila z opisem potrzeb lub z informacją o chęci przyłączenia się do projektu.

Każda inicjatywa, która niesie wsparcie, pomoc czy poprawę sytuacji choćby jednej osoby niepełnosprawnej jest bardzo ważna społecznie…

Ambasador projektu:

……

……

Dodaj komentarz

6399 komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. I do agree with all of the ideas you have presented in your post. They are really convincing and will certainly work. Still, the posts are too short for beginners. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

  2. скачать VPN для Android SOKOL VPN — официальный сайт VPN-сервиса для Android и Windows. На сайте можно скачать приложение, выбрать тариф, оплатить доступ и получить ключ для быстрого подключения. Сервис ориентирован на простой запуск без регистрации, удобное продление и понятную поддержку.

  3. Hey there this is kind of of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with
    HTML. I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get guidance from someone with experience.
    Any help would be greatly appreciated!

  4. Great items from you, man. I have take into account
    your stuff previous to and you are simply too wonderful.

    I really like what you’ve bought here, certainly like what you are saying and
    the way in which through which you say it. You
    make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
    I cant wait to read far more from you. That is actually a terrific site.

  5. Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
    I’ll be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post.

    I will definitely comeback.