„Zeszyty dla dzieci w Afryce”

Jeden z naszych projektów „Zeszyty dla dzieci w Afryce” ma na celu działania prowadzące do zaprzestania wykluczenia dzieci w Afryce ze względu na skrajne ubóstwo.
Do utworzenia projektu zainspirował nas odcinek reportażu Neli – Nela Mała Reporterka, odc. 17 – „Jeden dzień na Zanzibarze”.

W odcinku Nela odwiedza afrykańską wyspę Zanzibar. Na miejscu odwiedza też lokalną szkołę, gdzie częstuje dzieci jabłkami z Polski.. i podarowuje dzieciom swoje zeszyty, kredki,.. wreszcie pozostałą zawartość plecaka i sam plecak..

Nela ze łzami w oczach reaguje na całą sytuację i widać, że poświęcając swoje rzeczy: zeszyty, kredki, długopisy, plecak,.. sprawia dzieciom ogromną radość..

To ogromnie poruszające, że dla dzieci w Afryce – zeszyty, długopisy, kredki – są czymś luksusowym i dla większości prawie nieosiągalnym i że dla ogromnych rejonów Afryki te tak podstawowe przedmioty są czymś praktycznie niedostępnym.

Miliony dzieci nawet nigdy nie widziały zeszytu, kredek i nigdy nie miały w ręce takich podstawowych artykułów szkolnych.

Brak jest nawet oficjalnych danych tego masowego zjawiska. Naszym zdaniem można wiele w tym zakresie zrobić poprzez zbiórki rzeczowe i zbiórki finansowe a także poprzez działania organizacyjne promujące produkcję tych drobnych potrzebnych do nauki artykułów.

Zapraszamy wszystkie organizacje, firmy, osoby do współdziałania i do wolontariatu przy realizacji projektu..

To bardzo ważny problem i chcemy w tym zakresie zrobić co tylko będziemy mogli..

Zapraszamy do współdziałania..

Chcesz się przyłączyć do pomocy, prosimy o kontakt ..
Prosimy przesłać maila z informacją o chęci przyłączenia się do projektu..

– Wpłaty na konto –

Nazwa rachunku : Ungov
Numer rachunku : 64 1320 1537 1599 5308 3000 0002
Tytuł wpłaty : zeszyty dla dzieci
Kwota wpłaty : [kwota dowolna]

Przelew z zagranicy

Nazwa rachunku : Ungov
Numer rachunku [IBAN] : PL64 1320 1537 1599 5308 3000 0002
Kod SWIFT [BIC] : POCZPLP4
Nazwa banku : Bank Pocztowy S.A.
Tytuł wpłaty : zeszyty dla dzieci
Kwota wpłaty : [kwota dowolna]